Hooggespannen verwachtingen tijdens nacht marathon hengelsport vereniging

terug naar overzicht

Woensdag, 26 juni 2024

Zeewolde, elk jaar organiseert de hengelsportvereniging “Ons Stekkie” haar Nachtkoppelwedstrijd, zo ook dit jaar en wel tijdens de nacht van 22/23 Juni.

De deelnemers verzamelden vol goede moed in het altijd gezellige clubgebouw aan de Baardmeesweg. De koffie vloeide rijkelijk en de verhalen over de nachten van weleer maakte dat het een leuke en gezellige sfeer gaf. 

Dan de mededeling dat de steknummers kunnen worden geloot. Iedereen pakt uit de speciale bak met steknummers hun nummer dat correspondeert met het nummer op de dijk en daar moet het dan gaan gebeuren. 
 
Het parkoers is gelegen aan de Eemmeerdijk tussen de Eemhof en de Stichtse brug. Langzaam aan komen de teams het parkoers oprijden en start de voorbereiding met het plaatsen van alle materialen op de niet makkelijk toegankelijke oever. Ook de lichtbronnen voor s’ nachts komen tevoorschijn. Hoofdlampen en schijnwerpers die de nacht moeten verhelderen en het vissen mogelijk maken. De één heeft een set die daglicht imiteert, de ander een simpel lampje. 

Dan is er het startschot, en de Korven van de Feeder hengels vallen op vooraf uitgemeten afstanden, sommigen vissen op 20 meter anderen gaan erop uit en zoeken de 60 meterlijn op. Dat uitmeten van de afstand gebeurt door de korf vast te zetten op de oever en de gekozen afstand uit te lopen. Dan gaat de lijnclip erop en is iedere worp die met de juiste kracht wordt gedaan exact op lengte. 

Het gekozen aas en voer is voor sommige vissers hetgeen waar de vangst van af zal hangen, de één gokt op weinig aas in het voer en de ander pompt er behoorlijke hoeveelheden worm, caster en of made in. Achter één van de deelnemende koppels op nr 5 was het opvallend wit van de kg zakken. Of dat de sleutel naar succes zou zijn? 

Na een kleine 3.5 uur te hebben gevist kwam de catering, die zoals elk jaar door Gertjan prima was verzorgd. Het was een welkome warme hap. Tijdens het rondbrengen bij de stekken gonsde het van de geruchten. Op stek 7 gaat het super, stek 2 krijgt geen beet en stek 5 gaat ook lekker. Ook zijn er vissers die nog wachten op hun éérste vis. 
 
Na deze korte onderbreking gingen de mannen en dame er weer gefocust tegenaan. Het was deze tweede dag na de langste van het jaar maar kort donker, en dan was er ook nog die schitterende volle maan die echter aan het vissen weinig goeds deed. Tijdens deze donkere uren werd wel de vis gevangen, vooral mega Brasems, Baarzen en een enkele Voorn of Winde. 
 
Dé vangst van de nacht was echter een tropische verassing van een kleine meter lang. Een mooie en fraai getekende meerval op stek 5. Jan v.d. Bovenkamp vocht met voor deze vis eigenlijk veel te licht materiaal en won. Koppelmaatje Patrick schepte de vis en beide heren riepen in koor, Ik weet nu dar er een meervalbewaarder bestaat. Op de welbekende melodie. De vis werd gewogen en bracht bijna 5.5 kg op de schaal. Jammer echter is dat deze vis niet meetelde in de score want dat was net zoals de paling, Snoek en Snoekbaars de niet tellende vis. 

De ochtend gloorde en de zon verzorgde een heerlijke warmte die node gemist werd tijdens de nacht. Het kruipt tegen 08.00 uur en dus het einde van een nacht met verassingen. De weegploeg maakt zich gereed om de score bij de diverse teams op te nemen. 

Stek 1Anton en Martijn bieden 13.680 kg aan.
Stek 2 Patrick en Jan bieden 50.900 kg aan.
Stek 3 Otto en Martin bieden exact 17 kg aan.
Stek 4 Igor en Lorenzo 0.900 kg maar hadden wellicht de meeste lol deze éérste keer een wedstrijd vissen.
Stek 5 Fabiënne en Vasco bieden 46.820 kg aan.
Stek 6 Ronnie en Nick bieden 10.660 kg aan.
Stek 7 Bauke en Remge bieden 14.300 aan.

De TOP 3
De winnaars Patrick en Jan van de Bovenkamp
2e plaats Fabiënne ter Horst en Vasco Besseling
3e plaats Martin Hoekstra en Otto Thijs

In het clubhuis namen de top 3 vissers hun prijzen in ontvangst en na een laatste drankje ging een ieder weer op huis en waarschijnlijk het (te) warme bedje aan. 

De vlekkeloze organisatie door Anton en Patrick werd door iedereen zeer op prijs gesteld en de vraag was er direct, volgend jaar weer? Antwoord, ZEKER WETEN!

Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies